Blog Başlık

 • Mayıs 03, 2023 Genel

  Çelik takılar mı, bujiteri takılar mı? Hangi takı türü daha uygun? Takı seçiminde birçok faktör rol oynar. Bu yazımızda, çelik takılar ve bujiteri takılar arasındaki farkları inceleyerek, size hangi takının sizin için daha uygun olduğuna karar vermede yardımcı olacağız. Ayrıca, takı alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair ipuçları ve takı trendleri hakkında bilgiler de paylaşacağız. Göz alıcı bir takı koleksiyonu için hazır olun!

  Çelik takı, bujiteri takı, takı seçimi, takı alırken dikkat edilmesi gerekenler, takı trendleri, getss
 • Ocak 22, 2023 Genel Değerli Taşlar

   Sevgililer Günü Nasıl Ortaya Çıktı?

   

  Her sene ülkemizde ve pek çok dünya ülkesinde aşkla ve heyecanla kutlanan 14 Şubat Sevgililer Günü 2023 senesinde de birbirini seven çiftler arasında aynı heyecanla kutlanacak. Aşkın, özlemin ve sabrın bir araya geldiğinde çiftleri birbirine bağlayan bu özel duyguyu, asırlardır yılın tek bir gününde dünyaca kutlamaktayız.

  Peki, hiç merak ettiniz mi sevgililer günü nasıl ortaya çıktı? Birçok kişiye göre sadece ticari amaçlı gün olarak bilinen bu özel günün aslında hikayesi hem acı hem de gizemli.

   

  Sevgililer günü anlamı çiftler arasında beraber zaman geçirmek, günü özel kılmak, samimi hediyeler almak olsa da asırlar öncesinden günümüze kadar uzanan bir hikayeyi ifade ediyor. Şimdi sizlere sevgililer günü nedir sorusunun tarihte iz bırakmış yanıtlarını vereceğiz.

  Sevgililer günü hikayesi hiç beklemediğiniz kadar ilginç ve ilgi çekici. Belki bu hikayeden esinlenerek aşkınıza alacağınız hediyeye iliştireceğiniz sevgililer günü notu ile olayın romantizm boyutunu bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz…

   

  Sevgililer Günü Nedir?

  • Her sene şubat ayı geldiğinde aşk dolu çiftleri saran bir heyecan vardır.
  • Bu çiftleri heyecanlandıran hazırlık, 14 Şubat Sevgililer Günü telaşıdır

  Sevgililer Günü Hikayesi ve Anlamı

   

  • Milattan sonra 3. yüzyıl döneminden sonra anlam kazanan 14 Şubat’ın merak edilen öyküsüne değinelim:
  • M.S. 3. yüzyılda Roma İmparatoru Claudius II, ordusunu güçlendirmek ve her zaman aktif tutmak için askerlerinin evlenmesine yasak getirmiştir.
  • Bu dönemde pek çok asker, sevdiği kadını yurdunda bırakıp savaşlara katılmak zorunda kalmıştır.
  • Eşinin yolunu bekleyen kadınlar, evlilik hayaliyle zamanın geçmesini beklerken; orduda kalan erkekler de bu hayalle savaşları bitirip evine dönme isteğiyle günlerini geçirmiştir.
  • Evlilik yasağının olduğu Roma İmparatoru Claudius II döneminde, Aziz Valentine çiftlerin nikahlarını gizli olarak kıymıştır. Bu törenlerin gizli kalması için epey mücadele etmiştir. Çünkü evlilik bu süreçte yasaktı.
  • Birbirini seven çiftler, gizli bir nikah töreniyle evlenirken yaygınlaşan bu gizemli evlilik, Roma İmparatoru Claudius II tarafından duyuldu.
  • Kendi kurallarının dışında gelişen bu duruma çok öfkelenen Roma İmparatoru Claudius II, M.S 270 yılında 14 Şubat’a denk gelen günde ihanetin bedeli olarak Aziz Valentine’yi idam ettirmiştir.
  • Rivayetlere göre, M.S 270 yılından sonra Aziz Valentine’yi anmak ve ruhunu hatırlamak için her sene 14 Şubat geldiğinde sevgililer, bu günü Aziz Valentine için kutlamaktadır.
  •  
   

  14 şubat, sevgililer günü, kişiye özel takı seçimi, sevgililer günü önemi, anlamı, takı, getss
 • Temmuz 28, 2021 Küpe

  Çekmecenizde duran mücevherlerin düşündüğünüzden daha güzel görünebileceğini hiç merak ettiniz mi? Bunun nedeni yüz şekliniz!

  küpe çeşitleri, çelik küpe çeşitleri, yüz şekline özel küpe seçimi, çelik takının özellikleri
 • Mayıs 13, 2020 Kolye Küpe

  Takı, kadınların günlük ve özel hayatlarında kıyafetlerinin tamamlayıcısı olarak kullandıkları önemli aksesuarlardır. Kadınların vazgeçilmez aksesuarı olan takılar, bilezik, kolye, küpe, yüzük, halhal ve bileklik gibi çeşitlilik gösterirken; kullanıldığı materyale göre de farklılıklar gösterir.

  gümüş takı çeşitleri, gümüş takı seçimi, gümüş takının özellikleri, tarzınıza uygun gümüş takı seçimi,
 • Nisan 26, 2020 Genel

  Gümüş, çok yönlü, zamansız ve güzel görünümü sayesinde en sevilen değerli metallerden biri olarak birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Gümüş takıyı şık görünümünden dolayı sevdiğiniz için mi yoksa bu metali önemli kılan tüm özellikleri bildiğiniz için mi kullanıyorsunuz?

  gümüş takı çeşitleri, gümüş takılar, gümüş nedir, gümüşün özellikleri nelerdir,
 • Nisan 23, 2020 Genel

  Gümüş takılar, farklı metaller kullanılarak tasarlanmış takı çeşitleri arasından sıyrılarak kendine özgü tarzı olanlar ile takı tasarımcılarının en sık tercih ettiği, modası hiçbir zaman geçmeyecek olan ve her sene farklı çeşitler ile kullanıcıların takı koleksiyonunda yer almayı başaran önemli takı çeşitleridir.

  Gümüş Takı Çeşitleri, Gümüşün Özellikleri, Gümüş Takının Özellikleri
 • Nisan 23, 2020 Kolye Çelik Bileklik Genel

  Bu yazımızda takı çeşitlerinde severek kullandığınız sonsuzluk sembolünün anlamına yer verdik. Haydi gelin sonsuzluk sembolünün ne anlama geldiğini hep birlikte inceleyelim.

  Takı Sembolleri, Sonsuzluk Sembolü,
 • Mart 12, 2020 Genel

  Kurukafa, her tarz kıyafet, aksesuar ve mücevheratta saklımla karşımıza çoktan bir semboldür. Kurukafa, özellikle geçmiş yıllardan bu yana takı sektöründe oldukça ilgi çeken ve tercih edilen bir model olmayı sürdürmektedir.

  kurukafa
 • Mart 12, 2020 Genel

  Annemiz hayatımızdaki en önemli insanlardan biridir. Bu nedenle önemli günlerde ona güzel bir şeyler hediye ederek kendini özel hissetmesini...

  anneler günü, hediye
 • Şubat 11, 2020 Bizden Haberler

  BEST of YEAR AWARDS 2020 Yılın En’leri Ödülleri Töreni’nde, Getss Markası Yılın En Trend Takı Markası Seçildi…

  ödül, trend, başarı, marka
 • Şubat 11, 2020 Bizden Haberler

  BEST of YEAR AWARDS 2020 Yılın En’leri Ödülleri Töreni’nde, Getss Markası Yılın En Trend Takı Markası Seçildi…

  ödül, trend, başarı, marka
 • Eylül 01, 2019 Genel

  Bugün, erkek gardırobunda yerini almış olan basit ama şık kolye tasarımlarını inceleyeceğiz. Erkekler için kullanışlı olan kolye modellerini öğrenmek için okumaya devam edin:

  Kolye Önerileri, Takı Önerileri
 • Eylül 01, 2019

  Bu blog yazımızda erkeklerin moda stilini arttıracak erkek takılarına yer verdik. 

  Erkek Takı Çeşitleri, Erkek Takı Modelleri
 • Eylül 01, 2019 Değerli Taşlar

  Gelin hep birlikte kişisel ifadeyle ilgili olan değerli taşların neler olduğunu ve ne anlama geldiğini inceleyelim:

  Taşların Güçleri, Taşların Anlamı, Taşlarla Şifa
 • Eylül 01, 2019 Genel

  Bu blog yazımızda takılarda kullanılan sembollerin anlamlarını sizler için derledik. Hangi sembolün ne anlama geldiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

  Semboller, Takı Sembolleri, Sembollerin Anlamı
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR